Sensoplastyka®

Sensoplastyka® to marka zajęć rozwojowych dla dzieci w wieku od 0 do 100 lat.
Ich celem jest wspieranie rozwoju kompetencji intra oraz interpersonalnych poprzez odpowiednie przygotowanie przestrzeni oraz oparcie procesu twórczego na podejściu coachingowym.

Materiały sensoryczne na zajęciach opierają się tylko i wyłącznie na wykorzystaniu bezpiecznych produktów spożywczych. Dlatego Sensoplastyka® jest odpowiednia zarówno dla niemowląt, jak i dzieci o wiele starszych. Wpływa ona na optymalny rozwój całego organizmu.

Dlaczego warto uczestniczyć w zajęciach?
Rozwijają kreatywne myślenie, stymulują wszystkie zmysły, wpływają na rozwój mowy, uwalniają naturalną ekspresję twórczą, wspierają samodzielność, pomagają czerpać satysfakcję z kreatywnego działania i doświadczać sukcesów w realizacji swoich pomysłów, czy też wychodzić ze schematów.

Grupy zajęciowe:
🖌 Maluszki (1-3 lat + opiekun)
🖌Przedszkolaki (3-7 lat)
🖌Szkolniaki (7-10 lat)
🖌 Odkrywcy (3-6 lat + opiekun) – dzieci z niepełnosprawnością ruchową i umysłową w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym, sprzężoną; dzieci z autyzmem oraz mające obniżone lub podwyższone napięcie mięśniowe w obrębie kończyn górnych; dzieci, które niechętnie podejmują czynności manualne lub które unikają dotykania nowych przedmiotów, różnorodnych faktur, mają problemy z koordynacją obu rąk, a także wykonują czynności manualne niedbale, szybko lub za wolno; dzieci nadpobudliwe i nadmiernie wyciszone

Zajęcia prowadzone są przez pedagoga specjalnego p. Marzenę Waligórską.